top of page
  • Yazarın fotoğrafıTELKİN DERGİSİ

Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın / Atilla ALTINÖZ

1994 Yılında Çorum Osmancık'ta dünyaya gelen Aybüke Yalçın, Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi'nin Müzik Öğretmenliği Bölümü'nden mezun olmuş, 2016 yılında Batman'ın Kozluk ilçesine atanmıştı. Henüz 8 aylık öğretmen iken Batman’ın Kozluk ilçesinde hain terör örgütü PKK tarafından düzenlenen silahlı saldırıda şehit düştü.


Öğretmenliğinin ilk karne günü şehit edilen Aybüke Yalçın Türk milletini son derece derinden etkilemiş adına şiir yarışmaları düzenlenmiştir. Ancak bunların hiçbirisi Aybüke Öğretmen’i geri getiremeyecektir.

'Bayrağın dalgalandığı her yer benim vatanımdır.'

Aybüke Yalçın’ın ilk görev yeri olan Kozluk ilçesindeki Çok Programlı Anadolu Lisesine ilk gittiği zaman okulu herhangi bir müzik odası ve enstrümanı yoktu ama yine de öğrencilerine eğitim verebilmek için büyük çabalar gösterdi. Babasının istersen bir sonraki atamaları bekleyebilirsin demesine karşılık 'Bayrağın dalgalandığı her yer benim vatanımdır.' diyerek vazifeye atıldı ve bu bayrak uğruna şehit düştü.

Teröre Kurban Verdiğimiz 144 Eğitimci

Yaklaşık son yüz sene içerisinde 144 öğretmenimiz terör sempatizanları tarafından şehit edildi. Bu topraklarda insanlar bilgiye ulaşamasın, kültürlenmesin, eğitilmesin diye çok uğraştılar. Bunun en büyük sebebi iyi bir eğitim gören gençlerin vatanına milletine bağlı, teröre karşı olacak olmasıdır.Öğretmen şehitlerimizin 141 tanesini alçak terör örgütü PKK şehit etmiştir. İki tanesi 1917 ve 1918 yıllarında Filistin’de şehit düşmüştür. Geriye kalan son isim gericiler tarafından katledilen, hepimizin tanıdığı Kubilay Asteğmendir. Ancak şu unutulmamalıdır ki Türk milleti boyun eğdirilebilecek, ölümle gözü korkutulabilecek bir millet değildir. Aksine zorluklara göğüs geren, bir öldükçe binlerce dirilen inatçı bir millettir.

Öncelikle her bir karışı anamızın ak sütü gibi helal olan, kanla sulanmış bu toprakların her yerine bir an bile düşünmeden eğitim vermeye giden bu vatanın öğretmenlerine Telkin Dergisi olarak teşekkür ediyor, Atatürk’ün sözleri üzerine kendimizi onlara emanet ediyoruz.


Teşekkürler ve Anmalar

Ayrıca Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın’ın vefatının yıldönümü neticesiyle de vatani görevlerini yaparken şehit edilen tüm öğretmenlerimizi saygıyla anıyor ve şükranlarımızı sunuyoruz.

Mekanları cennet olsun.

36 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page